Poistenie

...obsah článku pro Poistenie (článek ID 466)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Bhután

Destinácia: Bhútan
Kód zájazdu: 990355
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Bhután je poslednou Šangri-lou. Stratený raj rozliehajúci sa medzi vrcholkami majestátnych Východných Himalájí sa ukrýva medzi dvoma svetovými veľmocami – Indiou na juhu a Čínou na severe. Takmer 780 000 ľudí tu nažíva v mieri a súlade s panenskou prírodou, chránenou pred chamtivými ľudskými záujmami. Krajina akoby jednou nohou v 21. storočí a druhou v stredoveku. Kultúra Bhutánu, tak neopakovateľná, je najväčšou atrakciou celej krajiny.

Popis zájazdu
Krajina čerpajúca z dávnej kultúry, zvykov a tradícií, ktoré zvyšok sveta opustil už dávno.
Bhután je poslednou Šangri-lou. Stratený raj rozliehajúci sa medzi vrcholkami majestátnych Východných Himalájí sa ukrýva medzi dvoma svetovými veľmocami – Indiou na juhu a Čínou na severe. Takmer 780 000 ľudí tu nažíva v mieri a súlade s panenskou prírodou, chránenou pred chamtivými ľudskými záujmami. Krajina akoby jednou nohou v 21. storočí a druhou v stredoveku. Kultúra Bhutánu, tak neopakovateľná, je najväčšou atrakciou celej krajiny.
Krajina presýtená spiritualitou a pokojom je azda poslednou zemou, ktorá úspešne balansuje medzi tradíciou minulosti a pokrokom budúcnosti.
Všetko akoby tu zastalo v čase.
Počas návštevy Bhutánu možno s pokorou sledovať úctu, s akou domáci pristupujú k dedičstvu svojich predkov.
Práve vďaka tomu sa im podarilo dokonale zakonzervovať jedinečnú kultúru.
Len tu, na jedinom mieste na svete, merajú národné bohatstvo hrubým domácim šťastím.

Program zájazdu:  
1.-3.deň:
Odlet z Viedne a prílet do Bhutánu. Nádherné výhľady na Mt. Everest, Kančendžongu či Lhotse s pristátím na streche sveta – PARO. Popoludní prehliadka údolia malebného Paro, známeho pre svoje prírodné krásy, ale aj historické pamiatky rýdzo bhutánskych dedinských komunít. Národné múzeum, Rinpung Dzong. Presun z Paro do Thimphu nám nebude trvať ani hodinu a naše pohľady nám cestou bude priťahovať kláštor Tamchoe a chorteny na sútoku riek Paro a Thimphu. Nocľah. THIMPU má ďaleko od toho, čo si pod pojmom hlavné mesto predstavujeme. Dýchať čerstvý vzduch a šírošíre výhľady na mesto i Himaláje budeme pozorovať z tzv. Budha Point. Naším ďalším cieľom je aj pamätník Chorten tretieho kráľa Bhutánu Dorji Wangchuka. Počuli ste už o Takinoch? Toto národné zviera krajiny uvidíme v neďalekej ZOO. A pri troche šťastia nám v chráme Changangkha pridelia aj bhutánske meno. Vrcholom prehliadky je návšteva hradnej pevnosti zo 17. storočia TASCHICHHO DZONG, v ktorej dnes sídlia kancelárie kráľa a ministerstiev.

4.-5.deň: 
Po raňajkách nás čaká presun cez neustále sa meniaci kaleidoskop vegetácií, vodopádov, kvetín, hôr a lúk. Priesmyk DOCHULA, v ktorom je za jasného dňa vidieť zasnežené vrcholky Himalájí. 108 budhistických stúp postavených okolo pahorku poskytne ideálnu kulisu na fotografie. Zostúpime do subtropického údolia PUNAKHA, ktoré slúžilo ako starobylé hlavné mesto. To dodnes skrýva hlavné poklady v podobe budhistických relikvií. Po nocľahu v jednom z miestnych hotelov sa vydáme na peší výlet do chrámu KHAMSUMYULEY. Ryžové políčka, zurkotajúca rieka a nikdy nás neopúšťajúce veľhory. Okrem kláštora SANGCHEN LHENDRUP si po chutnom obede porozprávame pikantné príbehy o miestnom drukpovi, ktorého falus tu uctievajú dodnes. Chrám CHIMI LHAKHANG s pejoratívnymi maľbami nám dá jasnú odpoveď na to, prečo je tento „Boží blázon“ z 15. storočia spájaný s plodnosťou. Nocľah v Punakha.

6.-8.deň:
Raňajky a doobedňajší presun až k chrámu KYICHU zo 7. storočia. Práve tu si môžete vyskúšať tradičný šport lukostreľbu a ochutnáme večeru, ktorú si dáme u miestnej rodiny. Spoznávanie pravého, nie instantného, Bhutánu. Pešia túra k ikonickému chrámu TAKTSANG LAHANG DZONG (Tigrí brloh), ktorý je preslávený v celom budhistickom svete, je vrcholom nášho výletu. Jedno z najobľúbenejších pútnických miest, kde už mnoho budhistických svätcov odhalilo vďaka meditácii poklad učenia, ktorý je tu ukrytý. Pevnosť známa ako „Hrad Víťazného Drugpy“, je symbolom víťazstva Bhutánu nad tibetskou inváziou v 17. a 18. storočí. Odhalí sa nám spoza oparu mračien aj svätá hora JUMOLHARI stojaca na hranici s Tibetom? Poznávanie zavŕšime večernou prechádzkou v centre mesta, rátajte aj s možnosťou nákupu posledných suvenírov. Po raňajkách odchod na medzinárodné letisko v Paro. Návrat do Viedne.

Trasa zájazdu:

Paro – Thimphu – Punakha – Paro

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prenajatú dopravu, let na trase Dílií – Paro – Dílií, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch, plnú penziu počas pobytu v Bhutáne, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Víza, povinné príplatky, bakšišné, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 395 €

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:

Miesto prestupu na trase do Bhutánu sa môže meniť v závislosti od letových plánov leteckých spoločností.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo chcete pravidelne zasielať aktuálne ponuky e-mailom?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Novinky

Spustenie nového webu

1.4.2011  Pripravili sme pre Vás nový web s širokou ...

Rady na cesty

...obsah článku pro Rady na cesty (článek ID 467)

Spolupracujeme

superdomacepotreby.sk
marcinekpartners.sk
regionsnina.sk
astrokarpaty.net