Krajiny

Zobraziť všetky »

Poistenie

...obsah článku pro Poistenie (článek ID 466)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Veľká juhoamerická expedícia

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 986027
Cena od: 3 385 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

22.10.2019 18 dní 3 385 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Cuzco a Machu Picchu, mesto tanga Buenos Aires či pulzujúce Rio de Janeiro. Kúpanie sa v Atlantiku, vodopády Iguazú, ochutnávka špičkového vína a zasnežené andské ľadovce. Špičkové morské plody v Peru, argentínske stejky a vína, brazílske džúsy a uruguajská „pamplona“. Svetoznáme pláže Copacabana, Ipanema a nový div sveta, socha Krista na hore Corcovado. 6x top pamiatok UNESCO!
Vaša expedícia snov Južnou Amerikou za neuveriteľnú cenu.
Mesto kráľov – Lima, ale aj stavebné majstrovstvo Inkov.
Kúpanie sa v Tichom aj Atlantickom oceáne, vodopády Iguazú, najsuchšia púšť sveta Atacama a zasnežené andské vrcholy.
6 krajín za 2,5 týždňa.
Tá pravá intenzita poznania.

Program zájazdu:
1.-3. deň:
Odlet do Limy. LIMA – mesto kráľov, a najmä kráľovskej peruánskej gastronómie. Katedrála s hrobom neľútostného dobyvateľa F. Pizarra, prezidentský palác a Park lásky v luxusnej štvrti Miraflores s výhľadom na Pacifik. CUZCO – pupok inkského sveta a asi najkrajšie mesto Južnej Ameriky. Stavebné majstrovstvo Inkov v majestátnom obradnom stredisku SACSAYHUAMÁN, jaskynný labyrint Q‘ENQO a religiózne kúpele TAMBO MACHAY.

4.-6. deň:
Jeden z vrcholov zájazdu, návšteva jedinečného miesta v srdci Ánd – MACHU PICCHU. Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA a pohľad, ktorý sa vám navždy vryje do pamäti. Fakultatívny výlet do posvätného inkského údolia, VALLE SAGRADO de los Incas nádherná scenéria posiata archeologickými pamiatkami inkského impéria alebo voľný deň v Cusco. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNO. Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde „ľudia s čiernou krvou“ žijú vďaka trstine „totora“. Nocľah v Puno.

7.-8. deň:
BOLÍVIA! LA PAZ, hlavné mesto ležiace vo výške 3 700 m n. m. Plaza Murillo, obrovské vrecia plné koky a prudké stúpanie na záhadný trh čarodejníkov. COROICO – fakultatívny výlet do subtropického mestečka, kde rastú banánovníky, pomarančovníky či káva. Cesta klesá z výšky 4 700 m n. m. na 1 200 m n. m. Nádhernou cestou späť do La Pazu – tropickú flóru, kolibríky a pralesnú vlhkosť vystrieda dočasná zima a sneh. Cesta, ktorá sa stala svetoznámou!

9.-10. deň:
Odlet do ČILE, do hlavného mesta SANTIAGO DE CHILE. Pohľad naň si vychutnáme zo Cerro San Cristóbal. LA MONEDA – dejisko vojenského prevratu, ktorý rezonoval aj u nás. Cestou k Pacifiku vás pozývame na excelentnú ochutnávku vína v jednej z najlepších vinárskych oblastí sveta, VALLE DE CASABLANCA. Po nej pokračujeme do legendárneho prístavného mesta VALPARAÍSO, v ktorom si vychutnáme aj jazdu na preslávených funiculares a stratíme sa v jeho krivolakých uličkách. Zasnívame sa opäť pri počúvaní clivej živej muziky v námorníckom bare Cinzano?

11.-12. deň:
Prelet nad Andami do BUENOS AIRES. V tomto Paríži južnej Ameriky sa prejdeme po najširšej ulici sveta so známym symbolom mesta, Obelisk republiky. Najnavštevovanejší cintorín krajiny, ktorý dostal názov podľa štvrti, v ktorej sa nachádza: la Recoleta. CASA ROSADA so slávnym balkónom Evity a famózna LA BOCA, ktorú preslávila futbalová ikona Diego Maradona. Večerné mesto s možnosťou návštevy tango kabaretov a barov. Ponuka tých najlepších stejkov a vín v štýlových reštauráciách. Po najširšej rieke sveta La Plata do URUGUAJA. Víta nás mesto COLONIA DEL SACRAMENTO. Pešia prehliadka historického centra a návrat do Buenos Aires.

13.-14. deň:
Odlet do Puerto Iguazú. Návšteva brazílskej strany najkrajších vodopádov sveta IGUAZÚ a váš ohromujúci zážitok z pohľadu na jednu z najkrajších prírodných panorám na zemi! Budete si chcieť pozrieť vodopády z vrtuľníka? Na druhý deň vstúpime opäť do Argentíny, kde sú kilometre chodníkov v pralese, možnosť adrenalínovej jazdy člnom až pod vodopády, stovky tropických motýľov a možno aj kapybary a kajmany.

15.-18. deň:
RIO DE JANEIRO. „Cidade maravilhosa“ alebo nádherné mesto. Nepochybujeme vôbec o tom, že potvrdíte, že toto pomenovanie si Rio zaslúži. Nový div sveta, SOCHA KRISTA na hore CORCOVADO a neuveriteľná atmosféra mesta s obrovským genius loci. Pohľad na nočné Rio z Cukrovej homole. Najznámejšia pláž sveta COPACABANA a vynikajúca caipirinha pri pláži IPANEMA. Odlet do Európy a príchod domov.

Trasa zájazdu:

Lima – Cuzco – Machu Pichu –  Puno – La Paz – Santiago de Chile – Valparaíso – Buenos Aires – Colonia del Sacramento – vodopády Iguazú – Rio de Janeiro

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, kompletnú dopravu prenajatými minibusmi, medzinárodné lety na trase La Paz – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Buenos Aires – Puerto Iguazú, Foz do Iguazú – Rio de Janeiro, rýchloloď na trase Buenos Aires – Colonia del Sacramento, výlety na brazílsku a argentínsku stranu vodopádov, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Fakultatívne výlety, let Lima  – Cuzco (cca 180 €), vlak a vstup na Machu Picchu (180 €), stravu (okrem uvedenej), vstupy, povinné príplatky (580 €), poistenie lieč. nákladov. Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechat je doplnkovou službou CK (18 €).

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 620 Eur

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:

V termíne 14.01.2019 - 31.01.2019 a 25.03.2019 - 11.04.2019 bude sprevádzať majiteľ firmy a garant zájazdu PETER KOUTNÝ!

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo chcete pravidelne zasielať aktuálne ponuky e-mailom?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Novinky

Spustenie nového webu

1.4.2011  Pripravili sme pre Vás nový web s širokou ...

Rady na cesty

...obsah článku pro Rady na cesty (článek ID 467)

Spolupracujeme

superdomacepotreby.sk
marcinekpartners.sk
regionsnina.sk
astrokarpaty.net