Poistenie

...obsah článku pro Poistenie (článek ID 466)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Zaostrené na Kolumbiu

Destinácia: Kolumbia
Kód zájazdu: 1114000
Cena od: 2 629 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.10.2020 12 dní 2 629 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - BOGOTA
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Bogoty. Po prílete, pasovej a colnej kontrole, uvítanie na letisku, transfer do hotela, nocľah v Bogote.

2: BOGOTA
Celodenná prehliadka mesta, ktoré je zaujímavou zmesou španielskej koloniálnej architektúry a moderných výškových stavieb, ktoré vytvárajú pravouhlú sieť budov a ulíc. Návšteva katedrály, najstaršej štvrte mesta, koloniálnej La Candelaria, Prezidentského paláca, Galérie Botero, múzea zlata, ktoré ochraňuje 34.000 kusov zlatých predmetov a 20.0 00 exponátov z kameňa, keramiky, či polodrahokamov, ktoré patrili kultúram Quimbaya, Calima, Tairona, či Tumaco. Táto kolekcia je považovaná za najvýznamnejšiu zbierku svojho druhu na svete. Výlet lanovkou na Cerro Monserrat s vyhliadkou na mesto. Nocľah v Bogote.

3: BOGOTA - ZIPAQUIRÁ - VILLA DE LEYVA
Prejazd do Zipaquirá na prehliadku podzemnej soľnej katedrály Catedral de Sal Zipaquirá, ktorá bola vytesaná v priestore soľných baní. Chrám sa skladá z troch častí, ktoré predstavujú narodenie, život a smrť Ježiša. Prejazd do pôvabného koloniálneho mesta Villa de Leyva, ktorého história siaha až do roku 1572. Krátka prehliadka mesta vrátane námestia a kláštora. Nocľah v o Villa de Leyva.

4: VILLA DE LEYVA
Návšteva dinosaurej expozície s názvom El Fossil, kde je uchovaná takmer celá skamenená kostra prehistorickéh o kronosaura starého cca 1 50 miliónov rokov. Uvidíte dominikánsky kláštor Ecce Homo, ktorý bol založený v roku 1620. Zastávka pri astronomickom observatóriu a obradnom mieste Muiscov, kde sa nachádzajú monolity. Návrat a nocľah vo Villa de Leyva.

5: VI LLA DE LEYVA - BOGOTA - MEDELLÍN
Odchod do Bogoty, transfer na letisko a prelet do Medellínu - mesta, ktoré bolo pôvodne pod kontrolou drogových kartelov, vrátane kokaínového kráľ a Pabla Escobara. Krátka prehliadka mesta vrátane ná mestia so sochami od Fernanda Botera a kate drály. Nocľah v Medellíne.

6: MEDELLÍN
Celodenná prehliadka mesta a okolia po stopách Pabla Escobara . Návšteva luxusného väzenia La Catedral, ktoré si Pablo nechal postaviť, ďalej uvidíte mondénnu budovu, kde býval. Zastávka pri dome, kde sa Escobar skrýval a na streche ktorého potom ukončil svoj život. Návšteva cintorína, kde je pochovaný. Prechádzka štvrťou El Poblado. Nocľah v Medellíne.

7: MEDELLÍN - CARTAGENA
Transfer na letisko, odlet do Cartagena , ktorá leží na severe Kolumbie. Mesto bolo založené v roku 1533, od roku 1994 je centrum mesta a jeho opevnenie zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Po prílete transfer do hotela, v popoludňajších hodinách prehliadka mesta, návšteva kláštora Castillo San Felipe, Cerro de la Popa, historického centra (Torre del Reloj, Iglesia San Pedro Claver, Plaza de la Aduana, Plaza Santo Domingo). Nocľah v Cartagene.

8: CARTAGENA - ISLAS DEL ROSARIO
Celodenný výlet loďou na ostrovy Rosario Islands s obedom. Juhozápadne od zálivu Cartagena leží 27 malých koralových ostrovov, ktoré boli vyhlásené za Národný park za účelom ochrany nádherného, ale krehkého ekosystému. Zamierite na miestne pláže, vykúpete sa v mori a môžete v kľude relaxovať. Návrat do hotela, nocľah v Cartagene.

9: CARTAGENA - SANTA MARTA - TAGANGA
Transfer do Santa Marta, ubytovanie v hoteli. Prehliadka mesta, ktorá začína v Quinta San Pedro Alejandrino - malebnom vidieckom dome, ktorý sa stal posledným miestom pobytu Simóna Bolívara pred jeho smrťou. Navštívite rybársku dedinku Taganga, pokračujete do historického centra Santa Marta, kde sa prejdete po koloniálnych uliciach jedného z najstarších miest Južnej Ameriky. Nocľah v Taganga.

10: TAGANGA - NP TAYRONA
Odchod do Národného parku Tayrona, kde nájdete jeden z najkrajších úsekov karibského pobrežia na úpätí mohutného pohoria Sierra Nevada de Santa Marta. Prechádzka parkom a okolo nádherných pláží, prírodných kúpalísk i San Juan Cape. Návrat do mesta Taganga, nocľah.

11: TAGANGA - SANTA MARTA - BOGOTA
Odchod na letisko v Santa Marte, odlet do Bogoty a následne odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.
Poznámka:
lety môžu byť s prestupom v USA, nutný je biometrický pas a vstupná autorizácia ESTA

Zmena programu vyhradená

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

11 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami 1 x obed

všetky transfery počas okruhu

všetky prehliadky a vstupy podľa programu

služby sprievodcu CK

na nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR

miestne odletové taxy (50,- $/osoba)

fakultatívne výlety a vstupy

prepitné

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo chcete pravidelne zasielať aktuálne ponuky e-mailom?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Novinky

Spustenie nového webu

1.4.2011  Pripravili sme pre Vás nový web s širokou ...

Rady na cesty

...obsah článku pro Rady na cesty (článek ID 467)

Spolupracujeme

superdomacepotreby.sk
marcinekpartners.sk
regionsnina.sk
astrokarpaty.net