Poistenie

...obsah článku pro Poistenie (článek ID 466)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Veľký okruh Bulharskom

Destinácia: Bulharsko
Kód zájazdu: 1063098
Cena od: 849 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

05.09.2020 8 dní 849 € +0 € odlet: Brno letecká
05.09.2020 12 dní 969 € +0 € odlet: Brno letecká

Popis zájazdu

Názor CK:
Obľúbený zájazd roku 2019! Krásy Bulharska v jednom zájazde s pobytom pri mori a kúpanie ! Uvidíte miesta ako : SLNEČNÉ POBREŽIE - VELIKO TARNOVO - DRJANOVO- GABROVO- ŠIPKA- KAZANLAK -KOPRIVČICA - SOFIA - RILSKÝ KLÁŠTOR - SAPAREVNA BAŇA - PLOVDIV- BAČKOVSKÝ KLÁŠTOR- CHASKOVO- STARA ZAGORA

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Transfer z Bratislavy do Brna, na letisko. Odlet z Brna do Burgasu. Po prílete do Burgasu, priamo vyrazíme do Veliko Tarnovo , kde prídeme cca okolo 13. hodiny. Veliko Tarnovo je jedno z najstarších miest v Bulharsku, jeho začiatky siahajú do 3. tisícročia pred Kristom a v druhom bulharskom cisárstve bolo hlavným mestom. Rozkladá sa na štyroch kopcoch pri rieke Jantry a je jedným z najkrajších bulharských miest. Prehliadku začneme na vrchole Carevec, pokračovať budeme v kostole Štyridsiatich sv. mučeníkov z roku 1230, medzi inými pamiatkami uvidíme aj historickú tržnicu s dielňami remeselníkov Samovodskej čaršije. Okolo 18. hodiny odídeme do mestečka Drjanovo , ubytovanie, voľný čas, prípadne prechádzka po meste a prehliadka historického mostu majstra Kolji Fičeta a kostol sv. Nikolaje.


2.deň: Po raňajkách odjazd, prehliadka Drjanovského kláštora, ďalej Gabrovo , niekdajšie centrum textilného priemyslu na rieke Jantra, dejisko mnohých bulharských anekdot. Etnografické múzeum Etar (skanzen). Ďalej prejdeme cez priesmyk Šipka , ktorý sa preslávil ako miesto obrany pred tureckými vojskami v rusko-tureckej vojne v rokoch 1877-8 a prehliadneme si pamätník, ktorý tu bol postavený na počesť tejto udalosti. Taktiež si prehliadneme chrám Narodenia Krista, vybudovaného podľa vzoru ruských pravoslávnych chrámov českým architektom Antonínem Tomiškou. Následovať bude návšteva Kazanlaku , ktorého hlavnou atrakciou je thrácka hrobka, pamiatka UNESCO. Prehliadnúť si môžeme taktiež aj miestne múzeum ruží. Popoludní sa pozieme do malebného mestečka Koprivčica , kde si pozrieme malebné starobylé domy. Potom odídeme do Sofie, ubytovanie.


3.deň: Dopoludnia prehliadka Sofie : katedrála sv. Alexandra Nevského, postavená ako výraz vďaky ruskému cárovi, vďaka komu získalo Bulharsko v roku 1878 nezávislosť, Národnú galériu v bývalom cárskom paláci, Národné divadlo Ivana Vazova, rotundu sv. Jiřího zo 4. storočia s cennými freskami uprostred rímskeho fóra aj. Popoludní odjazd zo Sofie, po ceste návšteva Bojanského kostola, pamiatky UNESCO. A potom už budeme pokračovať do Rilského kláštora , pamiatky UNESCO. Prehliadka najväčšieho kláštora pravoslávnej cirkvi v Bulharsku z 10. storočia. Nocľah.


4.deň: Po ceste zastávka v kúpeľoch Saperava Baňa , jeden z najteplejších prameňov v Európe (103 ?C), pokračujeme do mesta Samokov , ležiace 950 m.n.m. v kotline medzi pohoriami Rila a Vitoša. Prehliadka mešity Bajrakli džamija. Pokračovanie cesty smer Plovdiv, po ceste krátka zastávka v Borovci , centrum zimných športov. Príjazd do Plovdivu , jednoho z najstarších miest vôbec a centra bulharských veľtrhov. Prehliadneme si staré mesto, ktoré stojí na siedmych kopcoch, s krivoľakými uličkami s domami obchodníkov, staroveké trhové opevnenie, staroveký štadión, antické fórum v strede mesta, veľkolepý rímsky amfiteáter. Ubytovanie v Plovdive.


5.deň: Odjazd na prehliadku Bačkova a hlavne Bačkovského kláštora . Pokračujeme do Perperikonu, archeologickej lokality na kopci s pamiatkami už z doby neolitu. Pokračovanie v ceste do Chaskovských minerálnych kúpeľov , ubytovanie, odpočinok, prípadne návšteva kúpeľov priamo v hoteli.


6.deň: Odjazd smerom na Slnečné pobrežie, cestou krátkej zastávky v Chaskove a Starej Zagore . Príjazd okolo 17. hodiny, ubytovanie.


7.deň: Pobyt pri mori na Slnečnom pobreží, kúpanie. Prípadne možnosť individuálnej návštevy starého Nesebr (pamiatka UNESCO).


8.deň: Odlet späť do Brna. Po prílete transfer do Bratislavy. Pri zájazde na 11 nocí bude 8.-11. deň pobyt pri mori v hoteli na Slnečnom pobreží, 12. deň odlet späť do Brna.

Základná cena zahŕňa:
transfer z Bratislavy do/z Brna na letisko, leteckú dopravu do Bulharska tam a späť, letiskové taxy, transfery a dopravu miestnymi autobusmi po Bulharsku, 7 x (11x) ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 120,- eur /osoba, 7 x večera 84,- eur/osoba, 11x večera 132,- eur /osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 100 Leva ( cca 50 €).

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo chcete pravidelne zasielať aktuálne ponuky e-mailom?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Novinky

Spustenie nového webu

1.4.2011  Pripravili sme pre Vás nový web s širokou ...

Rady na cesty

...obsah článku pro Rady na cesty (článek ID 467)

Spolupracujeme

superdomacepotreby.sk
marcinekpartners.sk
regionsnina.sk
astrokarpaty.net