Krajiny

Zobraziť všetky »

Poistenie

...obsah článku pro Poistenie (článek ID 466)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 7,75 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Bhután, Sikkim, Dardželing

Najkrajšie miesto Bhutánu, Tigrie hniezdo Na trhu v Paro. Fotografia: Ľuboš Fellner- BUBO Vrchol cesty s nezabudnuteľným výhľadom. Malý mních v Pare Shangri La v tieni Himalájí /uploads/galleries/7510/13517.jpg Tento symbol chráni obyvateľa domu A tento symbol chráni dom tiež Obľúbená zábava Bhutánčanov Hrubé domáce šťastie a tradície, ktoré kráľ chráni Cesta pre ľudí, ktorí hľadajú viac. Fotografia: Ľuboš Fellner- BUBO Stretnutia s miestnymi Aj táto pani je šťastná Nahliadnete do tajomstiev unikátnej krajiny Sila prichádzajúca z ľudského vnútra. Fotografia: Ľuboš Fellner- BUBO Bhutánske modlitebné vlajočky. Fotografia: Ľuboš Fellner- BUBO Pod Tigrím hniezdom. Fotografia: Ľuboš Fellner- BUBO Punakha, miesto zrodu nezávislého Bhutánu. Fotografia: Ľuboš Fellner- BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033230
Cena od: 3 680 €
Príplatky od: 1 049 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

28.10.2020 14 dní 3 680 € +1 049 € odlet: Viedeň letecká
22.04.2021 14 dní 3 680 € +1 049 € odlet: Viedeň letecká
28.07.2021 14 dní 3 680 € +1 049 € odlet: Viedeň letecká
28.10.2021 14 dní 3 680 € +1 049 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Poďte s nami už 12. rok po sebe objavovať bájnu Šangri-La. Ponúkame Vám najširší a najkomfortnejší program na Slovensku aj v Čechách. Izolované kráľovstvá v Himalájach a svet, ktorého inde už niet. Hrubý domáci produkt kontra hrubé domáce šťastie.

1. deň:
Odlet z Viedne

2. deň:
Let do východnej Indie, tak rozdielnej od turistami navštevovaných oblastí. Bezprostredne po pristátí začíname stúpať do himalájskych kopcov. Až v roku 1841 tu začali Briti pestovať čaj, dnes sa čaj Dardželingu radí medzi najvyhľadávanejšie druhy na svete. Okolo nás čajové plantáže a fantastické prírodné scenérie. Nečudo, že DARDŽELING už v 19. storočí slúžil ako sanatórium bielych dobyvateľov Indie. Okolo najvyššej železničnej stanice Indie (podarí sa nám aj tento rok získať lístky na slávnu Himalájsku železnicu (UNESCO)?) vchádzame do mesta vysoko v horách. Ubytovanie. Večera v kvalitnej reštaurácii, akú by ste tu nečakali. Vychutnávanie večerného mesta, ktoré má podobné fluidum ako Kathmandu.

3. deň:
Prvý z veľkých vrcholov našej cesty. Ešte za tmy stúpame na prenajatých džípoch na Tigrí vrch. Ak nám bude Budha naklonený, zažijeme tu čosi, čo nám ostane v pamäti na celý život. Je toto najkrajší východ slnka, aký sa dá na našej planéte zažiť? Štyri z piatich najvyšších vrchov našej planéty ako na dlani vrátane tibetsko-nepálskeho Mt. Everestu a sikkimskej Kančenčongy. Späť do DARDŽELINGU: čajové plantáže, ochutnávka čaju a nákupy toho najlepšieho, čo sa urodilo. Organický, ortodoxný čaj, prvý jarný zber a rozdiel medzi jednotlivými záhradami. V Himalájskom inštitúte si porozprávame o Himalájach od Kašmíru až po Arunačal Pradéš a Barmu a navštívime ZOO s Červenou pandou, snežnými tigrami a leopardmi.

4. deň:
Cez rieku Teesta sa prehupneme na ďalší hrebeň, kde nás už čaká GANGTOK, hlavné mesto Sikkimu, štátu, ktorý bol ešte v roku 1975 nezávislým kráľovstvom. Ešte aj dnes sem cudzinci potrebujú špeciálne povolenie. Kláštor Enchey rádu Nyingma je jedným z najdôležitejších v celom Sikkime. Sediaci Budha, Bódhisatvovia a sochy učencov okolo. Večné koleso bytia, dordže – symbol moci, svastiky a ďalšie náboženské výjavy a nástroje nás fascinujú na každom kroku Večer sa prejdeme po pešej zóne Ghandi marg, tak netypickej pre Indiu. Pohľady na Kančenčongu z východnej strany.

5. deň:
Kláštor RUMTEK je snom cestovateľov. Patrí budhistickému rádu Kagyupa. Keď Číňania okupovali Tibet, jeho svätosť Gyalwa Karmapa, 16. reinkarnácia Karmapu (obdoba Dalajlamu z rádu Gelukpa) utiekol práve sem. Rozdiely v jednotlivých rádoch. Komu patria kláštorné milióny? Akú úlohu hrá Šarmapa? Lanovkou späť do mesta. Ďalšie prekvapenie. Pre záujemcov návšteva poriadneho bollywoodskeho trháku.

6. deň:
Schádzame z hôr popri posvätnej rieke Sikkimu Teesta, na ktorej si môžete zaraftovať (cca. 70 USD). Na tejto rieke raftoval aj Richard Gere, ľavý breh patrí Západnému Bengálsku, pravý južnému Sikkimu, garantujeme veľké zážitky. Dotknite sa himalájskej prírody z inej perspektívy. Prichádzame do mesta KALIMPONG. Predtým patrilo Bhutánu, neskôr maharadžom z Cooch Beharu, potom bohatým Britom a teraz Západnému Bengálsku. Nepálski bojovní Gurkovia by ho však radi videli vo svojich rukách. Miestny trh, Krišnov chrám a nezvyčajný kresťanský kostol s podobizňami Ježiška v žltej čiapke Dalajlámu.

7. deň:
Máte pocit, že ste už videli dosť? Omyl! Začína sa druhá kapitola našej cesty. Prekračujeme hranicu a všetko okolo nás sa mení. Sme v horskom kráľovstve, v Ríši draka s vysokým analfabetizmom, nedávno zrušeným otroctvom a s prastarou kultúrou s množstvom rituálov, ktorými je poprepletaný každodenný život. Transfer prenajatým minibusom do tradičného first class hotela. Pohostenie: kewa datse sú zemiaky s roztaveným jačím syrom, phak ša laphu zasa bravčové s obrovskými reďkovkami, kvalitný čaj a silné pivo Druk. Každé jedlo počas celého pobytu v Bhutáne sa pri tomto zájazde bude podávať formou švédskych stolov a vždy sa bude klásť veľký dôraz na Vašu absolútnu spokojnosť. Sme v opatere samotného kráľa. Ako bude fungovať demokracia, ktorú chcú implementovať práve v týchto rokoch?

8. deň:

O Bhutáne sa hovorí, že sa končí tam, kam sa dokotúľa kameň z Himalájí. Prečo? Vysvetlíme si. Opúšťame indickú platňu a pokračujeme do bhutánskych hôr cez prekrásne údolia. Okolo vodných elektrární, ktoré Bhutánu stavajú Indovia (aj o tom si povieme viac) stúpame do hlavného mesta Bhutánu. Príchod do THIMPU, ktoré jediným hlavným mestom na svete bez svetelnej signalizácie. Aj tu ubytovanie v prvotriednom hoteli.


9. deň:

Čorten venovaný tretiemu kráľovi Bhutánu. Jeho excelencia Jigme Dordži Wangčuk a zástupy ľudí, ktorí okolo neho krúžia v modlitbách. Takin, ktorého chcel kráľ pustiť na slobodu, no vždy sa mu vrátil. Navštívime školu 13 tradičných remesiel a pozrieme sa na najväčšiu knihu na svete, ktorá je ukrytá v národnej knižnici. Práve tu si môžete nechať zhotoviť bhutánsku poštovú známku s vašou fotkou.  Poobede voľný program a priestor na nákupy, na zhliadnutie bhutánskeho národného športu – streľby z luku či na návštevu tradičnej nemocnice, kde sa môžete nechať zadarmo vyšetriť a dostanete lieky z horských bylín, ktorými je Bhután tak povestný.


10. deň:
Krátka cesta na sever k hraniciam s Tibetom a zrúcanina DRUGYEL DZONG, miesto, kde Bhutánci niekoľkokrát porazili dobyvačnú armádu z Tibetu. Uvidíme DŽOMOLHARI (7 329m), posvätnú bielu horu, ktorá sa hanbí a často je v oblakoch? Cesta do sedla DOČU LA, kde si pri dobrej káve vychutnáme výhľady na východné Himaláje a prehupneme sa do úrodného údolia k pôvodnému hlavnému mestu. PUNAKHA. Jej starý dzong je doteraz zimným sídlom Ďže Khenpa. Zjednotiteľ Bhutánu je pochovaný práve tu. Veľkolepá stavba, nádherne zrekonštruovaná, strmé schody do Utse, impresívne maľby, všadeprítomní mnísi, obrovská socha Budhu Šakjamúniho.

11. deň:

Cesta späť okolo sedla DOČU LA a naša druhá šanca. Uvidíme najvyšší nepokorený končiar na svete?  Čaká nás PARO s prastarým dreveným mostom a prvým dzongom - pevnosťou. Predtým navštívime národné múzeum, ktoré v sebe skrýva pôsobivú zbierku tradičných bhutánskych masiek. Doplníme si dôležité informácie z histórie a zodpovieme nezodpovedané otázky.  Poobede náš čaká návšteva tradičnej farmy. Muži si oblečú Gho, dámy tradičný odev Kira, v ktorých si zasúťažíme v lukostreľbe a v tradičných bhutánskych šípkach.


12. deň:

Ďalší vrchol našej cesty. Treking (polovica cesty sa dá prejsť na malom koníku) k rozprávkovému TIGRIEMU HNIEZDU, budhistickému chrámu nalepenému vysoko na skale, kde meditoval samotný Padmasambava = Guru Rinpoče. Voľno v meste, kde stačí len vnímať. Výnimočný zážitok.


13. deň:
Transfer na letisko a odlet domov.

14. deň:
Prílet do Európy.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradit s výberom dovolenky, alebo chcete pravidelne zasielať aktuálne ponuky e-mailom?
Kontaktujte nás!

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Novinky

Spustenie nového webu

1.4.2011  Pripravili sme pre Vás nový web s širokou ...

Rady na cesty

...obsah článku pro Rady na cesty (článek ID 467)

Spolupracujeme

superdomacepotreby.sk
marcinekpartners.sk
regionsnina.sk
astrokarpaty.net